יום שישי, 20 באפריל 2018

קוורציטין ושיפור תפקוד המטוכונדריה בשרירים

תזונה מועשרת בקוורציטין ושיפור תפקוד המטוכונדריה בשרירים - תוצאות היסטולוגיות וביוכימיות של פתולוגיית שריר הלב בעכברי mdx עם העשרת תזונתית בקוורציטין.

השאלה המרכזית של מחקר זה היא: האם העשרת הדיאטה בפלבונואיד קוורציטין (quercetin) יכולה לשפר תוצאות ביוכימיות והיסטולוגית בליבם של עכברי mdx?

הממצאים הביוכימיים וההיסטולוגיים מצביעים על כך שהאכלה כרונית של עכברי mdx בפלבונואיד קוורציטין עשויה לשפר את תפקוד המיטוכונדריות ולצמצם את הפתולוגיה ברקמות.

חולים בדושן ניוון שרירים סובלים פתולוגיה גם בשריר הלב, אשר עשוי להוות הגורם לכעד 40% מכלל מקרי המוות בשל הפיברוזיס (fibrosis = תהליך פתולוגי של יצירת רקמת חיבור) וסיבוכים לבביים.

קוורציטין הינו פלבונואיד (או flavonol) בעל השפעות אנטי דלקתיות נוגדות חמצון הוא גם מפעיל קולטן perioxisome-proliferator מופעל γ coactivator 1α מסוגל ייצור מוגב של נוגדי חמצון, ביוגנזה המיטוכונדריה ומניעת סיבוכים לבביים.
ביקשנו לקבוע באיזו מידה העשרה תזונתית בקוורציטין עשויה למנוע את המצב? ולצמצם את המצב הפתולוגי קרדיאלי בעכברי mdx.

בהינתן שההסתגלויות הללו קשורות לפתולוגיה ולנזק הלב, מחליפים את הממצאים העכשוויים, כי העשרת התזונה בקוורציטין מקטינה את הפתולוגיה הלבבית הדיסטרופית, אך יש צורך באישור פיזיולוגי.

מקור: Exp Physiol. 2015 Jan;100(1):12-22. doi: 10.1113/expphysiol.2014.083360. Epub 2014 Dec 2.

אין תגובות:

פרסום תגובה